Három embert vettek őrizetbe a kölni dómot ért terrorfenyegetés ügyében

Duisburgban, Hernében és Nörvenichben csaptak le a német rendőrök. A dómra ezer rendőr vigyáz majd szilveszter éjjelén.

  • hvg.hu hvg.hu
Három embert vettek őrizetbe a kölni dómot ért terrorfenyegetés ügyében

További három gyanúsítottat vettek őrizetbe vasárnap a kölni dóm elleni iszlamista terrorfenyegetéssel kapcsolatban, ami miatt a német rendőrség szigorú biztonsági intézkedéseket vezetett be a székesegyház védelmére az év végi ünnepek alatt.

Az őrizetbe vételekről Johannes Hermanns, Köln rendőrfőnöke számolt be vasárnap.

A gyanúsítottakat Duisburgban, Hernében és Nörvenichben fogták el, ahol házkutatásokat is tartottak. A rendőrség szerint az ügyben korábban őrizetbe vett 30 éves tádzsik férfi egy olyan hálózat tagja volt, amely más német tartományokra, illetve uniós tagországokra is kiterjedt.

A német rendőrség nem sokkal karácsony előtt értesült egy tervezett iszlamista merényletről a kölni dóm ellen, ami miatt a székesegyházat időlegesen le is zárták. Hermanns szerint a terrorcselekményt egy autóval tervezték végrehajtani.

Szigorúan őrzik a kölni dómot szilveszterkor a terrorfenyegetés miatt

Gépfegyverrel felszerelkezett tisztekkel is találkozhatnak az éjfélre váró mulatozók.

Herbert Reul, Észak-Rajna-Vesztfália tartomány kereszténydemokrata belügyminisztere sikerről beszélt és megköszönte a bűnüldöző hatóságoknak munkájukat. "Az iszlamista szélsőségesek mindig is aktívak voltak, de most a szokásosnál is aktívabbak. A rendőrség igyekszik mindig pár lépéssel előttük járni" – mondta. A belügyminiszter szerint az a nagyjából 1000 rendőr, aki szilveszter éjjel bevetésen lesz a kölni dómnál, mindent meg fog tenni az ünneplők biztonságáért, de jelezte, hogy eddig nem észleltek semmi rendkívülit.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.