A Pentagon szóvivője csütörtökön újságírók előtt elismerte, hogy a korábban rendszeresen és hivatalosan kommunikált 900-zal szemben 2000 amerikai katona szolgál Szíriában. A katonák az Iszlám Állam ellen harcolnak Szíria déli részén.
Pat Ryder szóvivő azt mondta,
“a Szíriában kialakult helyzet és az ügy fontosságának fényében a közelmúltban jutott tudomásunkra, hogy a számok magasabbak”.
Hozzátette, hogy a létszámkülönbség az ideiglenesen oda vezényelt “rotációs erők” jelenlétéből adódik, miközben a 900, hosszú távon Szíriában állomásozó amerikai katona jelenti a magját az Iszlám Állam elleni küzdelemben részt vevő nemzetközi koalíció amerikai hozzájárulásának.
Pat Ryder megjegyezte, hogy a külföldi küldetésekben közreműködő katonai erők pontos létszámának közlését bizonyos diplomáciai és biztonsági megfontolások is meghatározzák, de azt hozzátette, hogy a 900 fős haderő feletti létszámmal már hónapok óta rendelkezik a Szíriában tartózkodó amerikai haderő.
Szíriában nemrég szűk két alatt megbukott a több mint 50 éve hatalmon lévő Aszad-rezsim. A kilátásokról itt írtunk: