Hatalmas üzletet nyer és hatalmas kockázatot vállal a 4iG a magyar hadiipari privatizációval
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
A hazatérő családok 4 ezer eurót, míg az egyedülállók ezer eurót kaphatnak.
E hét eleje óta ismét pénzügyi támogatást nyújt, valamint megszervezi a hazautat a német szövetségi migrációs és menekültügyi hivatal (BAMF) azoknak a szíriai menekülteknek, akik önként szeretnének visszatérni hazájukba – közölte a hivatal szóvivője pénteken.
Az érintett családok egyszeri támogatásként legfeljebb 4000 euró támogatásban, míg az egyedülállók legfeljebb 1000 euró támogatásban részesülhetnek.
A BAMF az utazás megszervezésén és a költségek egy részének fedezésén túl a menekültek visszailleszkedését is segíti Szíriában.
Évek óta most először érhető el ismét a közvetlen pénzügyi támogatás azon szíriaiak számára, akik önkéntesen szeretnének hazatérni. A hatalomból decemberben eltávolított Bassár el-Aszad szíriai elnök uralma alatt ugyanis a polgárháború sújtotta országot túl veszélyesnek tartották.
Ausztria már több mint egy hónapja jelezte, hogy ezer eurós segélyt ad azoknak a menekülteknek, akik hazatérnek Szíriába.
Mi volt a baj az állami tulajdonú hadiiparral és mit tud vele kezdeni az 4iG? És hol mond ellen Orbánnak Nagy Márton minisztériuma?
Ezúttal üres volt a csomagtartó.
Hideg ételre lehet majd költeni az utalványt, pénzre nem váltható át.
Nem a „luxizás” leleplezése hozza magával a felháborodást. A nagy változásokhoz vezető lendület hosszú idő alatt halmozódott fel.
Az okok most egyértelműek.
A BKV belső vizsgálatot indított.
A Magyar Stratégiai Zrt. tulajdonában álló ingatlan rendkívül értékes lehet.
Ennek töredéke az a pénz, amelyhez privatizációs bevételként jutott.
Tizenkét ügyben vizsgálja felül a Kúria a saját korábbi határozatát.