Az ET emberi jogi biztosa szerint a német hatóságok az Izraellel szembeni kritikát antiszemitizmusnak tekintik

A gázai háborúval kapcsolatos tüntetések elleni fellépést bírálta Michael O’Flaherty.

  • HVG HVG
Az ET emberi jogi biztosa szerint a német hatóságok az Izraellel szembeni kritikát antiszemitizmusnak tekintik

A 46 országot tömörítő Európa Tanács emberi jogi biztosa aggodalmát fejezte ki a német belügyminiszternek amiatt, hogy sérül a szabad véleménynyilvánításhoz és a békés gyülekezéshez való jog Németországban a gázai háborúval kapcsolatos tüntetéseket illetően – írja a Deutsche Welle.

A június 6-i keltezésű, csütörtökön nyilvánosságra hozott levelében Michael O’Flaherty azt írta, hogy a német rendőrség túlzott erőszakot alkalmazott tüntetőkkel, köztük kiskorúakkal szemben. Figyelmeztetett, hogy a kormányoknak nagyon korlátozott jogalapjuk van a politikai véleménynyilvánítás korlátozására, ha az nem szít erőszakot, és minden esetet egyedileg kell elbírálni.

Az emberi jogi biztos aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy egyes német hatóságok az Izraellel szemben megfogalmazott kritikát általánosságban antiszemitizmusnak tekintik.