Frontálisan ütközött egy gyorsvonat és egy személyvonat csütörtök reggel Dél-Csehországban. A balesetben több mint negyven személy sérült meg – közölte a dél-csehországi mentőszolgálat szóvivője.
Legalább öt embert súlyos állapotban a České Budějovice-i kórházba szállítottak, a többieket a helyszínen látták el a kiérkezett mentők.
Desítky záchranářů zasahují ve Zlivi u srážky osobního vlaku s rychlíkem.Velitel policie koordinuje práci https://t.co/Cjrmfsywyt místě desítky zraněných osob.Pomoc poskytují krizoví interventi.#policiejhc pic.twitter.com/0Us9du6F0H
— Policie ČR (@PolicieCZ) November 20, 2025
A Plzeň és České Budějovice között közlekedő gyorsvonat reggel hat óra után Zliv és Dívčice között egy regionális szerelvénnyel ütközött össze eddig ismeretlen okokból – mondta Martin Kavka, a Cseh Vasutak szóvivője.
A mozdonyvezetőkön elvégzett szondás alkoholteszt negatív lett.