Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

Társas vállalkozás: tévhitek, bírságok, törvények

Néhány hónapja egy adózási folyóiratban megjelent bírósági eset bizonyítja, hogy nem egységes a gyakorlat abban, hogy ki minősül társas vállalkozónak. Ráadásul 2011-től a garantált bérminimum szerint kell egyes esetekben a járulékokat fizetni.

idő 2010. december 15., szerda, 13:23

Évvégi APEH-ellenőrzés: milyen cégekhez mennek a revizorok?

Januártól nem kell a tevékenységre jellemző kereset alapján fizetni az eho-t, az szja-t és a járulékokat és a tb-t. Idén azonban egyedül az ehot és az szja-t nem, illetve ez utóbbit inkább csak nem kötelező, a tb-t viszont továbbra is a tevékenységre jellemző kereset alapján kell kiszámítani. De ha valaki mégsem ezután fizette volna meg évközben a társadalombiztosítási járulékot, az APEH akkor sem állapíthat meg adó- és mulasztási bírságot, csak késedelmi kamatot. Mit jelent ez a gyakorlatban, kik azok, akik biztosan számíthatnak a revizorra?

komment 8 hozzászólás szerző hvg.hu idő 2010. december 09., csütörtök, 09:45

Az evások gyakran bedőlnek a propagandának

A tevékenységre jellemző kereset (tjk) cselesen összegyúrt, magasan adóztatott adóalap, amit az osztalékfizetésnél és járulékszámításnál kellene alkalmazni. A jogszabálykövető evások gyakran bedőlnek annak a propagandának is, ami feleslegesen adóztatná meg őket.

szerző hvg.hu idő 2010. október 07., csütörtök, 13:48

Amikor az APEH-nak van igaza, az evás meg fizethet

Éles szakmai vita alakult ki az egyik internetes portálon arról, hogy alkalmazni kell-e az evásnak a tevékenységre jellemző kereset fogalmát a tb-járulékalap meghatározásakor. Csak az evásnak kell. A nem evás vállalkozó pedig a tényleges tb-járulékalap után fizetheti a járulékot.

szerző hvg.hu idő 2010. október 06., szerda, 05:59

Elvárt jövedelem: félreértések és következmények

A tevékenységre jellemző kereset a kockázatot az adóalanyokra hárítja. Félreértések, következmények, módosítások.

szerző hvg.hu idő 2010. július 14., szerda, 13:11

Várhatóan alkotmányellenes a tevékenységre jellemző kereset

Az Alkotmánybíróság a héten megkezdte a tevékenységre jellemző kereset alkotmányossági vizsgálatát. A nyári ítélkezési szünet előtt várhatóan döntés is születik.

szerző hvg.hu idő 2010. július 09., péntek, 10:59

ÁLLÁSOK
tovább a jobline.hu-ra »
VIDEÓK
további videók »
HIRDETÉS
HVG Vallalkozas

    Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

    X