Roszatom: az államközi megállapodás még nem szerződés

Paks akkor a legjobban, a Roszatom, a korábbi paksival kompatibilis technológiáját alkalmazza - nyilatkozta a Roszatom kommunikációs igazgatója a HVG-nek.

  • HVG HVG
Roszatom: az államközi megállapodás még nem szerződés
HVG Zrt.

Az államközi megállapodás még nem szerződés, csak megnyitotta az utat a végleges egyezség felé - nyilatkozta a HVG-nek a Roszatom orosz atomenergia cég kommunikációs vezetője, Szergej Novikov azt is hozzátette, hogy a múlt kedden aláírt államközi szerződéssel párhuzamosan tárgyaltak az MVM-mel, és három témakörben írtak alá egyezséget: a paksi  erőmű két új blokkjának építéséről, a fűtőelemek szállításáról, illetve az erőmű kiszolgálásáról és karbantartásáról. A Roszatom-igazgató szerint az általuk épített reaktorok nagyon biztonságosan működnek, ráadásul az urán ára is esik, ami jó hír Paksnak.

A Roszatom-igazgatóval készült interjút a csütörtökön megjelenő HVG-ben olvashatja.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

A végtelen lehetőségek iparága

Az űripar végtelen lehetőségeket nyit meg a vállalkozások előtt. Támogatási források is rendszeresen elérhetők a szektorban érdekelt piaci szereplők számára.

Mi lesz a cégemmel utánam?

Az öröklés előkészítése, a vagyon átruházása bonyolult, tudatosságot igénylő folyamat – különösen akkor, ha működő cég is van a javak között.