Regisztráció
 • 
Bejelentkezés
 •   •  twitterlogo •  rsslogo Hírcsatornák

BEJELENTKEZÉS



Kedves regisztrált látogatónk!

Felhívjuk figyelmét, hogy hosszú átmeneti időszak után mától csak e-mailcímével tud bejelentkezni oldalunkra. Amennyiben nem emlékszik, azonosítóját milyen címmel regisztrálta, írjon levelet munkatársainknak a hvg.hu@hvg.hu címre!

Ha még nem regisztrált a HVG Online rendszerében, akkor ide kattintva megteheti.

Ha elfelejtette jelszavát, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük a jelszóemlékeztetőt.

Ha szeretné újra megkapni a regisztrációja véglegesítéséhez szükséges aktivációs kódot, akkor adja meg e-mail címét, majd kattintson ide és a kért e-mail címre kiküldjük az aktivációs levelet.

HVG.HU \ ITTHON

Economist: Budapesten felébredtek a liberálisok?

2011. március 17., csütörtök, 17:51
Szerző: hvg.hu


Címkék: Economist; liberálisok;

A távolságtartásáról ismert londoni gazdasági-társadalmi hetilap, az Economist helyszíni tudósítást küldött a március 15-i sajtószabadságért szervezett budapesti civil tüntetésről. Mint a cikk bevezetésében írják a több tízezres demonstráció a sajtó szabadságért való kiállásnál sokkal többnek nézett ki.

A kormányellenes tüntetés tehát nem csak a médiáról szólt – írja a tudósítás. Nem túlzás azt állítani, hogy megmutatta a liberális értékek újjászületését a magyar nyilvánosságban.

Fotó: Stiller Ákos

A Fidesz tavalyi kétharmados választási győzelme óta a magyar liberálisok és a függetlenül gondolkodó konzervatívok, de a jobboldali erők is rendezetlenek maradtak. Orbán Viktor, a harcias magyar miniszterelnök alatt a kormány hatalmas sebességgel és elszántsággal vetette bele magát az ország saját képére formálásába, központosítva a hatalmat, megregulázva vagy megszállva a korábban független intézményeket – magyarázza olvasóinak az Economist tudósítása. Kiemelte, hogy a keddi hatalmas és békés tiltakozás megmutatta, hogy a civil térben bőséggel maradt hely az ellenzéki fellépésére.

A Fidesz tavalyi lehengerlő győzelme ellenére a magyar politikai viszonyok nagyon képlékenyek maradtak. A keddi demonstráció nem kötődött egyetlen politikai párthoz sem, és az mutatta, hogy a régi „baloldal-jobboldal” felállásról szóló paradigma megtört. Különösen egy olyan kormány alatt, amelyik kombinálja a vaskos patriotizmust a állami retorikával a magyarok jelentős számban keresik a civil kezdeményezéseket saját véleményük kifejezésére. A konzervatív blogszférában egyre erősödnek azok a beszélgetések, amelyek szerint egy olyan új pártra van szükség, amely magában hordozza a toleranciát, a sokszínűséget és mindenekelőtt a modernséget. Ha és amikor egy ilyen szerveződés megszületik, 2011. március 15-e minden bizonnyal a fogantatás napjának fog látszani – fejezi be írását az Economist.

KAPCSOLÓDÓ ANYAGOK:

MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)
MasterCarddal és Maestroval vásárolni kényelmes! (x)

A bankkártyás fizetés előnyeit Ön is nap mint nap élvezheti: pontos, gyors, biztonságos megoldás, és ráadásul kényelmes is, főleg, ha otthonról vásárol a kártyájával.

3 HOZZÁSZÓLÁS
2011. március 18., 17:50 Gyarmati Pál

Ezt még "Budai Hella" rangrejtett SZADESZ-hölgy is lájkolta a Facebookon...:)))

HOL voltak "több tízezren"??!

Aljas, szemtelen hazudozás! De jár nekem a The Economist hírlevele, és "hunnic species" néven kommentelek is a lap online kiadásán:

majd TÁJÉKOZATOM a Világ közváéleményét, MI ALATT van a libsi-bibsi bűnbanda Bzdapesten!!!

Hella nyanya....:))

Amúgy jobb, ha lapítanak: Fletó identitásnélküli, a Szadesz a bolsevista nomenklatúra kölkeiből áll, a többi meg zsidó.

Nem jön már vissza Pető, Bauer, Kuncze, Gusztos ZSIGERI MAGYARELLENESSÉGE, nem is jöhet, mert az immár TÖRVÉNYTELEN!

2011. március 18., 17:50 Gyarmati Pál

Ezt még "Budai Hella" rangrejtett SZADESZ-hölgy is lájkolta a Facebookon...:)))

HOL voltak "több tízezren"??!

Aljas, szemtelen hazudozás! De jár nekem a The Economist hírlevele, és "hunnic species" néven kommentelek is a lap online kiadásán:

majd TÁJÉKOZATOM a Világ közváéleményét, MI ALATT van a libsi-bibsi bűnbanda Bzdapesten!!!

Hella nyanya....:))

Amúgy jobb, ha lapítanak: Fletó identitásnélküli, a Szadesz a bolsevista nomenklatúra kölkeiből áll, a többi meg zsidó.

Nem jön már vissza Pető, Bauer, Kuncze, Gusztos ZSIGERI MAGYARELLENESSÉGE, nem is jöhet, mert az immár TÖRVÉNYTELEN!

2011. március 17., 19:27 adam mickiewich

"megregulázva vagy megszállva a korábban független intézményeket – magyarázza olvasóinak az Economist "
tenyleg volt fuggetlen nem a balib-oktol controllalt fuggetlen media?, ha igen akkor az elegge jelentektelen lehetett.
Minden estre gratulation a baliboknak hogy meg az Economist-ot is at tudtak verni ez teljesitmeny!

Véleménye van? Ossza meg velünk!


Economist: Budapesten felébredtek a liberálisok?




  Másolat Önnek


HIRDETÉS
VIDEÓK
további videók »

Ön korábban már belépett a HVG csoport egyik weboldalán. Ha szeretne ezen az oldalon is bejelentkezni, ezen a linken egy kattintással megteheti.

X