Szombaton este két férfi mászott be egy zagyvarékasi családi ház udvarára, majd az egyik nyitott alsóépületből kézikocsira téve egy gáztűzhelyt tulajdonítottak el – írta közleményében a megyei rendőrség. Egy utcában lakó hölgy látta a lopást és használható személyleírást adott az elkövetőkről, melynek köszönhetően a rendőrök elfogták a gyanúsítottakat.
"Itt a kánikula. A nagy hőségben sokan estére nyitva hagyják otthonuk ablakait, hogy egy kis friss éjszakai levegő jusson be. Ez azonban veszéllyel járhat, ha nem elég óvatosak. Nem őrzött helyiségekben ne hagyják nyitva az ablakokat, hiszen azon észrevétlenül mászhatnak be a nem várt vendégek" – tette hozzá a közlemény.