Putyinék levélben gratuláltak Orbánnak

Az orosz és a tunéziai miniszterelnök is gratulált Orbán Viktor kormányfővé választásához - közölte Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője szombaton.

  • MTI

Oroszországban Orbán Viktort az orosz-magyar együttműködés megszilárdításának következetes támogatójaként ismerik - írta levelében Dmitrij Medvegyev kormányfő. 

Az orosz kormányfő bízik abban, hogy a gazdasági, tudományos, technikai, kulturális és humanitárius együttműködés további fejlesztése, valamint jelentős magyar-orosz közös projektek megvalósítása mindkét nép érdekeit szolgálja majd.

Mehdi Dzsoma, Tunézia miniszterelnöke levelében sok sikert kíván Orbán Viktornak, valamint haladást és fejlődést a baráti magyar népnek. Az észak-afrikai ország kormányfője is kifejezi szándékát a kétoldalú kapcsolatok elmélyítésére - idézte a levelet Havasi Bertalan.

 

Hozzászólások