Soros az USA harmadik legnagyobb adományozója
Az amerikai jótékonyak legfrissebb ötvenfős listáját összeállító Business Week magazin szerint Soros 2,4 milliárd dollárt, nettó vagyonának 68 százalékát adományozta eddig jótékony célokra.
Az amerikai jótékonyak legfrissebb ötvenfős listáját összeállító Business Week magazin szerint Soros 2,4 milliárd dollárt, nettó vagyonának 68 százalékát adományozta eddig jótékony célokra.
Tovább folytatódik a rendeleti kormányzás, aminek megvannak a maga komikus momentumai is, például a háborús veszélyhelyzetre hivatkozva rendelték el, hogy az Energiaügyi Minisztériumhoz kerüljön az útlevélügyek intézése. A Duma Aktuál csapata azonban nemcsak erről beszélt, hanem arról is, hogyan pecsételte meg a Magyar Rádió épületének, azon belül is székház híres atombunkerének sorsát egy kiemelt jelentőségű beruházás. Így merült fel az a kérdés, hogy mi is lenne a sorsa a Békemenet első sorának egy világégésnél.
Donald Trump önbizalma irigylésre méltó, saját közösségi oldalán például királyként hivatkozott magára, amikor bejelentette, hogy eltörli a Manhattan egyes részein bevezetett dugódíjat. Ahogyan az eredeti döntés, ez is megosztó, nem mindenkit győznek meg az érvek arról, hogy miért jobb, ha kevesebb autó van az utakon. A Duma Aktuál csapata azért megnevezett néhányat, KAP pedig elmesélte, milyen statisztikai alapon aggódni.
Amerika veszíthet, miután példátlan módon korlátozzák a szabad tudományos kutatást az USA-ban. De vajon Európa nyerhet-e? A hiedelmeken alapuló intézkedések egyik fő áldozata a Covid-oltásról ismert mRNS-kutatás, a rákgyógyítás egyik ígéretes terepe. Magyar tudósok értékelték a HVG-nek mindazt, ami Amerikában történik.
A liberalizmus útjáról egykoron egy lekezelő nyakkendő-igazítás térítette le Orbán Viktort – így szól a legendárium. Ironikus, Orbán Viktor nyakkendője című minimemoárjában az elkövető, Haraszti Miklós idézi fel a „történelemformáló” mozdulatot.
Stephen Walt harvardi professzor szerint az amerikai elnök politikáját két ösztön vezérli, és ennek megvannak a következményei. A Die Zeitnek adott interjúban Walt elmagyarázza azt is, miért hiszi, hogy Putyin nem akar újabb háborút.
A toborzástól a majdani munkaerőigények előrejelzéséig, az adminisztrációtól a belső képzésekig egyre nagyobb a technológia szerepe a hr-ben. Már tesztfázisban vannak azok az autonóm MI-k, amelyek nem pusztán támogatnak, hanem önállóan döntenek.