Budaházy védője: az Erzsébet hídi ügyben védencem nem kapott idézést

1 perc

2007.03.18. 12:03

Budaházy György egyik védőügyvédje szerint védence nem kapott idézést, és tárgyalást sem tűztek ki a 2002-es Erzsébet hídi ügyben indított büntetőperében, és a bíróság azért adott ki ellene elfogatóparancsot, mert azt vélelmezte, hogy a vádlott nem tartózkodik otthon.

© hvg.hu
Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány kuratóriumi ügyvezetője kijelentette, hogy az Erzsébet hídi üggyel kapcsolatban a bíróság egyetlen esetben sem adott ki idézést, tárgyalás sem volt kitűzve, mivel a bíróság ismeretlen helyen tartózkodónak tekintette, és azt vélelmezte, hogy mivel Budaházy György nem tartózkodik otthon, nem fog megjelenni a tárgyaláson.

Gaudi-Nagy szerint Budaházy György nem akarta kivonni magát a közérdekű üzem megzavarásának megalapozott gyanúja miatt indított eljárás alól, ha megkapja az idézést, akkor azon minden bizonnyal megjelenik. A Pesti Központi Kerületi Bíróság azért adott ki elfogatóparancsot Budaházy ellen, mert 2002. július 4-én részt vett az Erzsébet híd elfoglalásában, ezért közérdekű üzem működésének megzavarása miatt 2004-ben vádat emeltek ellene.

A Fővárosi Bíróság szombati közleménye szerint ebben az ügyben hamarosan kitűzik a tárgyalást. Budaházy György az Erzsébet híd 2002. júliusi lezárásakor vált ismertté, később számos tüntetést szervezett. A férfit a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) jelentős értékre elkövetett rongálással gyanúsítja, mert tavaly szeptember 18-án részt vett a Szabadság téri szovjet emlékmű megrongálásában. Az NNI a különböző internetes portálokon Budaházy által megfogalmazott felhívások okán az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatása előkészülete miatt is kereste a férfit.

A több hónapig bujkáló Budaházy Györgyöt március 15-én vettek őrizetbe a rendőrök, a Pesti Központi Kerületi Bíróság szombaton harminc napra házi őrizetbe helyezte. A döntés ellen a gyanúsított és védője fellebbezett, így az nem jogerős.

A jelentős értékre elkövetett rongálással és az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészítésével gyanúsított Budaházyt Gaudi-Nagy Tamás ügyvéd, a Nemzeti Jogvédő Alapítvány kuratóriumi ügyvezetője védi, míg a 2002-es Erzsébet hídi ügy miatti büntetőeljárásban Monostory Attila ügyvéd látja el védelmét.