A Fidesz lemondatná az OVB-elnököt, mert aláírt Kupper ellen
Lemondásra szólította fel az Országos Választási Bizottság (OVB) elnökét Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetője pénteki sajtótájékoztatóján, mert álláspontja szerint Szigeti Péter politikailag elfogult a Fidesszel szemben. Szigeti korábban több közéleti személyiséggel együtt aláírta azt a közleményt, amelyben nácimosdatásnak nevezik Kupper András, a felszabadulást értékelű szavait.
Mint mondta, Kupper András jogerősen pert nyert a levél aláíróival szemben, a bíróság ugyanis indoklásában azt állapította meg, hogy a fideszes politikus nem adott alapot ezekre a minősítésekre, illetve, hogy a náci, nyilas, antiszemita vád a legdurvábbak közül való, ami csak lehetséges egy politikussal szemben. Navracsics Tibor kijelentette: a bíróság döntése azt mutatja, hogy az OVB elnöke politikailag elfogult a Fidesszel szemben, ezzel méltatlanná vált tisztére, mert nem tudja pártatlanságát, függetlenséget érvényesíteni. A Fidesz frakcóvezetője ezért arra szólította fel az OVB elnökét, hogy mondon le posztjáról, már csak azért is, mert a jövőben több fideszes népszavazási kérdést kell elbírálnia a testületnek. A probléma az, hogy Szigeti Péter egy olyan testület elnöke, amelytől a törvények pártatlanságot és függetlenséget várnak el - mondta a politikus.
Arra a felvetésre, hogy ha Szigeti Péter nem reagál a felszólításra, akkor kezdeményezik-e leváltását, Navracsics Tibor közölte: ha a fideszes OVB-tagok úgy gondolják, akkor majd ők megteszik a szükséges lépéseket.
Kupper András 2005. február 11-i közleményében az állt: a fővárosi Fidesz-MKDSZ frakció felszólítja Demszky Gábor főpolgármestert, Schiffer János főpolgármester-helyettest, Molnár Gyula budapesti biztost és Hiller István "MSZP pártvezért", hogy ne ünnepelje Magyarország szovjet megszállását, mert ezzel sérti több százezer meghurcolt magyar áldozat emlékét. "Felhívjuk az MSZP-SZDSZ vezető politikusainak figyelmét arra, hogy bár egyesek valóban felszabadulásként élték meg a bevonulást, a szovjet megszállás alatt több mint ötvenezer nőt erőszakoltak meg Budapesten, rengeteg civil férfit agyonlőttek vagy zaklattak, kifosztották a pincébe menekülő családokat. A szovjet megszállás rémtetteit fél évszázadon keresztül titkolták, de ez nem hatalmazza fel arra a felelős politikusokat, hogy átértékeljék a múltat" - írta Kupper András.
A közleménnyel szemben budapesti polgárok, köztük művészek, politikusok, történészek fejezték ki levélben tiltakozásukat. "A Fidesz-MKDSZ ezzel a nyilatkozattal csatlakozott a budapesti gettó felszabadulásáról való megemlékezésről kivonuló MIÉP-frakcióhoz. A nácimosdatásnak és nyilasmentegetésnek semmi helye a közéletben" - állt a levélben. Az aláírók azt is követelték, hogy "a Fővárosi Önkormányzat, a demokratikus pártok frakciói, a Fővárosi Önkormányzat munkatársai nyilvánosan szakítsanak meg minden együttműködést Kupper Andrással".