Heves megyei kórház: a HospInvest mellett döntött a bírálóbizottság

1 perc

2008.02.20. 12:39

A Heves megyei közgyűlés eseti bírálóbizottsága arra tesz javaslatot a február 29-i ülésen, hogy a HospInvest Zrt. működtesse az egri székhelyű megyei Markhot Ferenc Kórházat – közölte a bizottság egyik tagja.

A Markhot Ferenc kórház. Kézrátétel
© mfkh.hu
A kórházat fenntartó Heves megyei önkormányzat által kiírt tenderre két pályázat érkezett, az egyik a HospInvest Zrt.-től, a másik a Debreceni Egyetemtől, Eger önkormányzata pedig ajánlatot tett arra, hogy a pályázati feltételek teljesítése mellett a város átvenné az intézményt.

Hiesz György, az MSZP frakcióvezetője közölte: Eger ajánlata nem tartalmazott konkrét szakmai és pénzügyi feltételeket, és míg a két pályázó leírta, hogy mit, mikor, milyen forrásból szeretne fejleszteni, Eger mindössze néhány perces projektoros bemutatót tartott a bizottsági meghallgatáson. Ezért a 29-i, a döntést meghozó közgyűlésen elsőként azt döntik majd el a képviselők, elégnek tartják-e ezt az információt – mondta.

A két pályázót négy szempont szerint értékelték, ezek a vagyonkezelői jog átadásáért letett pénzösszeg nagysága, a referencia, az orvos-szakmai program, illetve a vagyonkezelés, gazdálkodás, fejlesztés. A bizottság szerint 90-70 százalékos arányban a HospiInvest pályázata a jobb.

A kórházat mindkét pályázó kft. formájában üzemeltetné, de a HospInvest leépítés nélkül, míg az egyetem 200-250 fős leépítéssel számol, a Hospinvest hatmilliárdos fejlesztést vállal bankgaranciával, míg a Debreceni Egyetem hárommilliárdosat, részben önerőből, részben pályázati pénzből.

A jobboldali többségű egri, valamint a szocialista vezetésű megyei önkormányzat első emberei még szerdán is találkoztak két különböző összejövetelen a hevesi települések polgármestereivel. Hiesz György szocialista frakcióvezető elmondta: 29-én nyilvános lesz az ülés, de „jósolható, hogy botrányos ülés várható, az érdemi, szakmai kérdések helyett érzelmi hangulatkeltés”. Hiesz György szerint a vita már nem a kórházról szól, hanem politikai kérdés lett. Hozzátette: a bírálóbizottságot a Fidesz és az MSZP képviselőinek 50-50 százalékos részvételével akarták létrehozni, de a Fidesz nem vett részt a munkában. Más közgyűlési bizottságokban pedig a vitában nem vesznek részt, és végül nemmel szavaznak – mondta.