A koalíciós hírek hatására is csökkent a BÉT
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 528,44 pontos csökkenéssel, 21.710,52 ponton zárt hétfőn. Az előző kereskedési napi záró értékhez képest ez 2,38 százalékos gyengülés.
Ismét Szalay-Berzeviczy |
Ma az is eldőlt, hogy nem változik a tőzsde-elnök személye Szalay-Berzeviczy Attilát választották ismét a Budapesti Értéktőzsde elnökévé a hétfői közgyűlést követő igazgatósági ülésen. Szalay-Berzeviczy - aki az UniCredit Bank Hungary ügyvezető igazgatója - 2004 óta tölti be a tőzsdeelnöki tisztséget. |
A részvénypiac forgalma 26,2 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama gyengült az előző kereskedési napi záró árakhoz képest.
Juhász Richárd, a Concorde Értékpapír Rt. üzletkötője szerint egyértelműen a belpolitikai feszültség okolható a BÉT kedvezőtlen hétfői teljesítménye miatt. Hozzátette, hogy a forgalom csak közepes volt, nagyobb pánik tehát nem alakult ki, az OTP árfolyama azonban több mint 6 százalékkal gyengült.
A forintpiacon némi stabilitást hozott a jegybanki alapkamat 50 bázispontos emelése, így a magyar fizetőeszköz a koalíciós feszültséget mintegy 1 százalékos gyengüléssel "megúszta" - tette hozzá. A következő napokat illetően Juhász Richárd szerint nagy a bizonytalanság. Az üzletkötő arra hívta fel a figyelmet, hogy a nemzetközi hatások mellett rövidtávon a belpolitikai események alakíthatják a részvényindexet.
Az Unicedit Bank üzletkötője szerint a koalíciós konfliktus bejelentésének csak limitált hatása volt. Elsősorban a belföldi befektetők ijedtek meg kissé, a külföldi részvénytulajdonosok még kivárnak - tette hozzá. A záróárfolyamokat az is befolyásolta, hogy március 31-e, az első negyedév utolsó napja, ennek is köszönhetően a Mol végül csak egy kis mínuszban zárt, az OTP piacán azonban inkább a belföldi eladói nyomás alakította az árfolyamot. Az üzletkötő szerint indokolatlanul gyenge árfolyamon zárt a bankpapír, így várható, hogy kedden erősödik.