Megállapodást sürgetnek a légitársaságok Ferihegyen
A Budapesten működő nemzetközi légitársaságok minél hamarabbi tárgyalásos megállapodást sürgetnek a Budapest Airport vezetői és a munkabeszüntetést végző két szakszervezet képviselői között.
A Budapesten működő nemzetközi légitársaságok minél hamarabbi tárgyalásos megállapodást sürgetnek a Budapest Airport vezetői és a munkabeszüntetést végző két szakszervezet képviselői között.
A ferihegyi repülőteret üzemeltető Budapest Airport (BA) szombaton délután 1 óráig nem tudja garantálni az utasok biztonsági ellenőrzését, ezért addig minden bizonnyal nem indul járat Ferihegyről - mondta Szollár Domokos, a BA szóvivője szombat reggel.
Reggel kilenc óra után ismét elindult az utasfelvétel és a jegykezelés a Ferihegyen, miután két utasbiztonsági kapuban is megindult az ellenőrzés: a helyzet óráról órára változik a reptéren, a kora reggelihez képest 10 órára kissé javult - mondta el Szollár Domokos, a Budapest Airport szóvivője.
Részmegállapodás született Ferihegyen, a szakszervezetek biztosítják II/A és II/B terminál működését és folytatják az egyeztetést a munkáltatóval - közölte az MTI-vel Szollár Domokos, a Budapest Airport szóvivője péntek este.
A Newsweek két neves vendégszerzője a romániai elnökválasztás eredményét globális összefüggésbe helyezi.
Olasz birodalom jön létre a Prada és a Versace egyesülésével, miközben a globálisan meghatározó európai luxusipart – élén az LVMH-val – visszaesés sújtja. Az ügylet újabb konszolidáció kezdete lehet, de az amerikai elnök kiszámíthatatlansága bármikor súlyos helyzetbe hozhatja a luxusmárkák tulajdonosait.
Gyurcsány Ferenc legsúlyosabb bűne, hogy másfél évtizedre ellopta a NER leváltásának reményét is – értékeli a volt miniszterelnök pályáját Dévényi István, a Magyar Hang munkatársa, a 2006-os politikai válság idején a Heti Válasz újságírója.
Európa és az új német vezetés azonban nem engedheti meg magának, hogy továbbra is tétlen maradjon, mert Orbán Viktor biztonsági kockázat lett. A Frankfurter Allgemeine Zeitung vendégszerzői szerint megvannak az eszközök a magyar kormányfő megállítására.
Két nap alatt majdnem lenullázta a diplomáciai és gazdasági kapcsolatát az ellenséges viszonyban lévő India és Pakisztán a Kasmírban elkövetett véres merénylet után. Az újdelhi kormánynak súlyos csapást jelentő támadás retorziói közül a legdurvább a kétoldalú vízszerződés indiai felfüggesztése, amit Pakisztán háborús oknak nevezett.
Komjáthi Imre, az MSZP elnöke bízik abban, hogy lehetséges együttműködni egy Dobrev Klára vezette DK-val.