„Évek óta a főnök szeretője vagyok, mégsem léptetett elő”

1 perc

2009.05.29. 05:10

Egy rosszul megválasztott és nyilvánosságra hozott kép valamelyik közösségi oldalon, egy kitárulkozó blogbejegyzés vagy a céges címről küldött e-mail ma már könnyen a munkavállaló vesztét okozhatja. Ostoba főnök? Munkaundor? A vállalattól lopott nyalánkság? Lebukásveszély!

Korábban már írtunk arról, milyen veszélyeket rejt a közösségi oldalakon való kitárulkozás, ha éppen állást keresünk. A vicces vagy kompromittáló fotók mellett blogbejegyzéseink is elárulhatnak: a fejvadászok és munkaadók ugyanis álláskereséskor szinte mindig - később pedig, amikor az alkalmazott már a cégnél dolgozik, rajtaütésszerűen - ellenőrizhetik a netes megnyilvánulásainkat.

Néhány hónapja az egyik legnagyobb szupermarketlánc, a Tesco vezetői magyarázkodhattak Nagy-Britanniában: az egyik üzlet dolgozói internetes fórumon szidták a vásárlókat, keresetlen kifejezésekkel illetve őket. Bár az ügy nagy port kavart, a vezetőség akkor úgy nyilatkozott, nem lehet kirúgni valakit azért, mert munkaidőn kívül megosztja a véleményét másokkal.

Van, ami nem tartozik másra
© Kádár Mónika
Nemrég adtunk hírt arról is, hogy a Facebook (az egyik legnépszerűbb közösségi oldal) lett a veszte egy svájci biztosítótársaság alkalmazottjának, aki migrénjére hivatkozva ment betegállományba, ám „pihenőideje” nagy részét a közösségi portálon töltötte - a bejelentkezések időpontja és a hozzászólások alapján.  

A ResumeBear.com blog szerzői összegyűjtötték azokat a bejegyzéseket, amelyek a Twitteren (közösségi hálózat mikroblog-szolgáltatással) jelentek meg, és az alkalmazottak vesztét okozták, mert kendőzetlenül leírták, mit gondolnak főnökükről, munkájukról. Most ezekből szemezgetünk.

„Pozitív lett a drogtesztem.”
„A főnök lányával hetyegtem az irodájában.”
„Gyűlölöm a főnökömet, valaki lője le!”
„Bárcsak abbahagyná a köcsög főnököm a mail-küldözgetést.”
„A főnököm komplett idióta.”
„Évek óta a főnök szeretője vagyok, mégsem léptetett elő. Nem érte meg.”
„Azt hazudtam, hogy beteg vagyok, erre másnapra tényleg lebetegedtem. Milyen a sors.”
„A főnököm ma háromszor kapott twitterezésen. Abba kell hagynom, nem bírom idegekkel.” 
„Hazudtam a főnöknek, azt mondtam, három óráig tart majd a vizsgám, ma nem jövök be.”
„Utálom az állásomat. Szerencsére nemsokára itthagyom a céget.”
„Loptam ma egy tigrist ábrázoló szobrot a munkahelyemről.”
„Éppen a cégtől lopott mogyoróvajat eszegetem.”