A leghíresebb vöröslámpás negyedek Európában
A Világutazó blog szerzője összegyűjtötte a három leghíresebb európai vöröslámpás negyedet.
A Világutazó blog szerzője összegyűjtötte a három leghíresebb európai vöröslámpás negyedet.
A spanyolok életében fontos szerepet játszanak a népi ünnepek, a fiesták. Szinte nem telik el úgy nap, hogy valahol ne tartanának egy ilyen eseményt az országban. Van három olyan nap viszont a naptárban, amelyen igazán őrült fesztivál zajlik - olvasható a Világutazó blogon.
A pilóták között létezik egy közmondás, mely szerint: „Minden leszállás, mely után elsétálsz a gép mellől, egy jó leszállás volt.” A Világutazó blog bemutat néhány extrém esetet, ahol a pilótának kihívást, az utasoknak pedig idegörlő pillanatokat okoz a landolás.
Számos veszélyes munka létezik a turizmus világában, a Világutazó blog most bemutat néhányat.
Az üldöztetés és apja elvesztése határozta meg a képzőművészeti főiskolai diplomával az Állami Bábszínházban díszletfestőként, majd báb- és látványtervezőként dolgozó Ország Lili művészetét, akinek munkáiból tárlat látható a Kiscelli Múzeumban.
Novák Katalin államfő és Varga Judit igazságügyi miniszter bukását okozta, hogy kegyelmet adtak – illetve ellenjegyeztek – egy gyermekotthon igazgatóhelyettesének, aki pedofil bűncselekmények eltussolásában vett részt. A következmények lavinaszerűen változtatták meg a hazai politikát, felbukkant Magyar Péter, akinél erősebb kihívója 2010-től még nem volt Orbán Viktornak. 2024 Krónikája sorozatunkban az év legfontosabb eseményeit idézzük fel.
Az olasz Külpolitikai Intézet igazgatója a Guardianben azt írja, szerinte Orbán Viktor magyar és Giorgia Meloni olasz kormányfő arra készül, hogy súgjon Donald Trumpnak, de az a baj velük, hogy ők csupán a saját érdekeiket nézik.
Miután januártól leállt a nyersanyag tranzitja Ukrajnán keresztül, már csak Kiskundorozsmán át Szerbiából érkezhet Európába orosz gáz, amelyet a Moszkvával és az Gazprommal baráti viszonyt ápoló Magyarország oszthat szét.
A rendszerváltást hozó bársonyos forradalom, majd a közös állam felbomlása óta eltelt idő fő tanulsága, hogy a cseh paternalizmustól megszabadult Szlovákia bebizonyította, annak ellenére képes az önálló létre, hogy Csehország továbbra is stabilabb és fejlettebb állam. A két nép kapcsolata a szakítás óta is szoros, most Robert Fico barátkozása Vlagyimir Putyinnal éket ver közéjük.
Hogy a demokratikus közösség nem tudta megfelelő formában büntetni Putyin agresszióját, összefügg azzal, hogy a Nyugat, mint olyan, már nincs többé. Hogy ez így van, abból Moszkva is kivette a részét. Ezt fejti ki cikkében az egyik legismertebb német újságíró, Gabor Steingart.