A ragályt azért terjesztették el a térségben, hogy a külföldiek pénzt csináljanak belőle – így vélekednek sokan a Kongói Demokratikus Köztársaság keleti részén, ahol egyre aggasztóbb az ebolajárvány. A legfrissebb adatok szerint már több mint 1400-an haltak meg a tavaly augusztusban kezdődött epidémiában, és legalább 2100-an fertőződtek meg. A valós adatok azonban ennél minden bizonnyal magasabbak, mivel a betegek egy része nem fordul orvoshoz. Az első ezer megbetegedést nyolc hónap alatt regisztrálták, a második ezerre már mindössze 71 napot kellett várni.
Készüljünk arra, hogy "normálissá válik" a világban az ebola
Az eddigi második legsúlyosabb ebolajárvány pusztít Kongóban, a terjedés megállíthatatlannak tűnik. A WHO szerint világszerte egyre több fertőző betegség terjedhet járványszerűen.
Wáberer György alól kihúzhatják az egyetemi vagyonkezelő széket is
Hamarabb utolérheti a Tisztítótűz művelet a NER-t kiszolgáló Hernádi Zsoltot, mint sokan gondolnák
Hernádi Zsoltnak a Mol vezetése mellett maradt ideje alaposan meggazdagodni
Állami pénzzel olajozott projektek is segítették a Mol-vezér vagyonosodását.
Kocsis Györgyi: Tisztítótűz van, babám!
Letartóztatták Bús Balázst, az NKA volt alelnökét
Reagált a Fidesz az NKA-ügyre: Koncepciós eljárás, a rendőrség politikai nyomásra jár el
Videón, ahogy vezetőszáron viszik Ughy Attila volt fideszes polgármestert
Egy magyar kutató elmagyarázta, hogy miért volt ilyen pusztítóan erős a két venezuelai földrengés
Mentőakció a romba dőlt városban - drámai fotókon a venezuelai földrengés következményei
A mellberúgással felérő 1500 milliárd dolláros ukrán számláról szóló Fidesz-blöff halála
Az év elején a magyar kormány kommunikációjának egyik központi elemévé vált az ún. Ukrán Jóléti Terv.