"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Állami pénzen őrzött oligarchák, a kormányfőt lejárató fotók, rajtaütés az államfő hivatalán, két hete tartó, szűnni nem akaró tüntetések.
Minden azzal indult, hogy két társával motorcsónakba szállt Hriszto Ivanov bolgár ellenzéki politikus, elment a fekete-tengeri Rossenets Park szabadstrandjára, és kitűzte a bolgár nemzeti zászlót. Persze okkal választotta ki a helyszínt Ivanov, aki három éve alapította Igen Bulgária nevű, korrupcióellenes pártját: pontosan tudta, hogy ellenséges vizekre hajózik, mégpedig a bolgár politika szürke eminenciásaként emlegetett Ahmed Dogannak, a kisebbségi törökök rendíthetetlen vezetőjének a Burgaszhoz közeli pazar villáját övező partszakaszhoz.
Ivanov, a jobboldali populista Bojko Boriszov második kormányának korábbi igazságügy-minisztere a kamerájával a Facebookon élő, egyenes adásban közvetítette az akciót. Mint a felvételen mondta, célja, hogy bizonyítsa, mi történik azzal, aki megpróbálja megközelíteni a nagy hatalmú Dogan birtokát. Közel hatezren látták, ahogy Ivanov a partot érve elhelyezi a zászlót, majd a testőrök körülveszik, a vízbe lökik, és megakadályozzák, hogy állampolgári jogával élve használja a közterületet.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.