#vállalkozás


Debrecen feljelenti az egyik akkugyárat

A város büntetőfeljelentést tesz, amiért a Semcorp vélhetően környezetszennyezést okozott a felszín alatti vizekben. Debrecen emellett szigorú kivizsgálást kér a környezetvédelmi hatóságtól, adott esetben a gyár leállíttatását.












A kormány kinyírta a központosított állami kommunikációt

Az állami intézmények jogot kapnak rá, hogy a központosított rendszeren kívül intézzék kommunikációs beszerzéseiket. A központosított rendszert használhatják, ha akarják, de a Kommunikációs Hivatal létező keretszerződései alatt nem lehet beszerzéseket végrehajtani. Ezzel a keretszerződések csak papíron léteznek tovább.