A tényfeltáró, oknyomozó cikk elkészítése az egyik alapos indok arra, hogy az újságírók megismerjék a gazdasági társaságok vagy bizalmi vagyonkezelők, illetve alapítványok mögött álló végső tulajdonosok kilétét – ez áll abban az uniós irányelvben, amely jelentősen módosítja a pénzmosásról szóló szabályozást. E szerint 2021 tavaszától egységes, közös adatbázisból, az interneten keresztül lehet majd megtudni az efféle információkat. A részletszabályt némiképp egyszerűsítve ebbe azoknak az adatai kerülnek be, akik legalább 25 százalékban tulajdonosai valamely szervezetnek, illetve érdemben befolyásolják benne a döntéshozatalt. Ha ilyen személy nem lelhető fel – mert állami társaságról vagy akár több száz kistulajdonosról van szó –, akkor az ügyvezetők számítanak „tényleges tulajdonosnak”. A lényeg, hogy ezután az Európai Unióban ne rejtőzködhessenek a vállalatok és vagyonok tényleges tulajdonosai, legyenek akár politikusok, akár kábítószer-kereskedőket, terroristákat támogató személyek.
Nagy bajban lesznek az offshore-lovagok, ha ezt egyszer bevezetik
A szándék már megvan, de kétséges, mikor vethet véget a strómanok világának a cégek és vagyonkezelők végső tulajdonosairól felállítandó hazai, majd uniós regiszter.
A hétfőn távolmaradó Fideszt és a vb-re utazó Orbánt savazza Magyar Péter a parlamentben
Forsthoffer Ágnes lekeverte Pócs Jánost, a Tisza frakciója kivonult az ülésteremből
Forsthoffer Ágnes kitiltotta a Parlamentből az akkreditáció nélküli Bohár Dánielt, aki „adminisztrációs hibára” hivatkozott
Navracsics Tibor úgy emlékszik, ő volt a legtökösebb a Fidesz-kormányban
Amikor Várhegyi Attila zsaroló üzenetet küldött, majd jött a szerződés felbontása
Ha az országgyűlési képviselők választhatóságát korlátozzák, akkor az EP-ben és önkormányzati testületekben dolgozókét miért nem?
A legdrámaibb nap a parlamentben, alkotmányos válság jöhet – a világlapok Sulyok Tamás leváltásáról
Szűkszavúan válaszolt a Sándor-palota arra a kérdésre, hogy aláírja-e Sulyok Tamás a saját kirúgását
Gulyás Gergely lemondásához Orbán viselkedése és saját személyisége adhat értelmezést
Előre kifizették Balásy cégének az augusztus 20-i megbízás felét, 8,7 milliárd forintot, mégis más rendezi az állami ünnepséget
A sorozás visszahozásával riogatott a Fidesz, pedig éppen ők mulasztották el tisztázni a helyzetet
Caramel: Én is tiltólistán voltam
Értelmezhetetlen volt Orbán János Dénes látványos egója – mondja az Operettszínház Kossuth-díjas művésze a százmilliókat kaszáló íróról
Standard-kommentár: Magyar Péter kényes területre merészkedik az alkotmánymódosítással
Europion: Orbán Viktor elutasítottsága a legnagyobb, őt Sulyok Tamás követi
Lakner: Minden várakozást felülmúl a Fidesz összeomlásának tempója
A spanyol védelem meg tudja állítani az Mbappé vezette félelmetes támadógépezetet? – ez dönthet az első elődöntőben
A koronaherceg adta ütemre evezett a norvég válogatott százezer ünneplő szurkolója – videó
Megszólalt Hegedűs Zsolt az emberölés gyanújával letartóztatott doktornő ügyéről
A most érkező 14 forintos benzindrágulás az olajpiaci feszültséget jelzi
A forintot és az olajárat is kiütötte Trump és Irán
Két dolog hiányzik a 12 év alattiak életéből, az egyik az unalom
Miért fontos, hogy hagyjuk a gyerekeket focizni vagy zombiapokalipszisben túlélni?