Csizmadia Ervin: Versenyképesebb-e ma az ellenzék, mint két éve?

Azzal, hogy az ellenzék egésze hazafiasnak tekinti magát, és mindezt fennen hangoztatja, új helyzet állt elő. Eljutottunk oda, hogy létrejött az az állapot, amelyre a Fidesz mindig is vágyott: nemzeti kormánynak nemzeti ellenzéke legyen. Vélemény.

Csizmadia Ervin: Versenyképesebb-e ma az ellenzék, mint két éve?

Elnézve a hazai politikai élet folyamatait, sokak véleménye, hogy az ellenzék ma sokkal jobb állapotban van, mint korábban, mi több, akár képes lehet a 2022-es választás megnyerésére is.

Ritkábban kerülnek azonban elő olyan kérdések, mint például az, hogy egyáltalán miben változott az ellenzék.

Holott egy mélyebb elemzés megmutathatja a folyamat irányát és logikáját, s ráadásul megadhatja számunkra azt az örömöt is, hogy valamit jobban megértünk, mint akkor, ha csak a végeredményt konstatáljuk. Lássunk tehát egy lehetséges mélyebb elemzést, de persze nem túl nagy terjedelemben.

Egy ilyen elemzésnek azonban nem az ellenzékkel kell kezdődnie.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?