Nemzetközi lapszemle: Putyin Németországon keresztül akarja megtörni Európát

5 perc

2022.08.11. 08:15

Nem tudni, hogy kapja meg a Transznyefttől az átvállalt transzferdíjat a Mol. Varsó hiába fenyegetőzik, az EU nem enged az elvárásaiból. Lefagyott a V4. Válogatás a világlapok írásaiból.

Financial Times: Szaporodhatnak az elszámolási nehézségek Oroszországgal

Az Európai Bizottság azt közölte, miután a Mol kifizette a tranzitdíjat az ukrán földön át érkező orosz kőolajért, hogy folyamatosan egyeztetett a vitában a magyarokkal, szlovákokkal és csehekkel, valamint az ukránokkal. Mint emlékezetes, az orosz Transznyeft arra hivatkozott, hogy átutalta ugyan a szükséges összeget, ám Ukrajna visszaküldte a pénzt, mondván, a szankciók nem teszik lehetővé az ilyen tranzakciókat.

Brüsszeli szóvivői közlés szerint azonban a megtorló intézkedések értelmében van lehetőség a kivételre, ha a másik fél állami vállalat és a fizetés szigorúan a vásárlással, importtal, illetve a szállítással függ össze. A Transznyeft pedig rajta van ezen a listán.