Nemzetközi lapszemle: A végét járja a Republikánus Párt, Trumpnak mennie kell

A Kínához fűződő viszony megosztja Európát. Berlin és Párizs eddig három pillérre, az orosz energiára, a kínai piacra, valamint az amerikai biztonságra épített, kérdés, hogy az első kidőlése után mi történik a másik kettővel. Válogatásunk a világlapok cikkeiből.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: A végét járja a Republikánus Párt, Trumpnak mennie kell
  • Der Standard: Az Orbán-kormány veszélyes bűnözőknek állítja be a Közel-Keletről érkező menekülteket

A magyar határrendészek csak megverik az illegális határsértőket, de román kollégáik még a pénzüket is elveszik. Erre panaszkodtak kárvallottak az osztrák újságírónak, aki a magyar–szerb–román-határháromszögben keresett fel olyanokat, akik hihetetlen nyomorban várnak a jó szerencséjükre. Sokan már évek óta vesztegelnek, javarészt Afganisztánból és Szíriából. Egy ideig Törökországban időztek, majd onnan jutottak át a szerb Majdan falu közelébe, ahonnan megpróbálnak bejutni az EU területére.

Több migráns is megsebesült a sípcsontján, mert a magyar határőrök oda céloztak a gumibottal, amikor az érintettek megpróbáltak alulétra segítségével átmászni a szögesdróton. De a román kollégák is alkalmazzák a módszert a sötétben elrejtőző emberek ellen. Közben újabb és újabb csoportok érkeznek és a legtöbbjüknek sikerül belépniük Magyarországra, onnan azután Ausztriába mennek tovább.

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Megszavazták a módosított költségvetést, de Budapest csak időt nyert, életet nem - közvetítésünk a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.