Az Economist az uniós-magyar csatáról: Ha nincs reform, nincs pénz

Orbán Viktor minden trükköt bevet, hogy mindenképpen hozzájusson az uniós forrásokhoz, ám az EU éppen az alapok visszatartásával akarja rászorítani a magyar kormányt a változtatásokra - értékel a brit lap.

  • hvg360 hvg360
Az Economist az uniós-magyar csatáról: Ha nincs reform, nincs pénz

Az Unió évek óta küszködik, hogy úrrá legyen a magyarországi korrupción, mivel a Fidesz saját embereivel töltötte fel a bíróságokat, és a közbeszerzéseknél a miniszterelnök barátai felé hajlik az állam keze. Most úgy néz ki, hogy Brüsszel komolyan gondolja, amihez tavaly óta két új, erős eszköze van.

A helyreállítási alap esetében a nemzeti felhasználás tervének elfogadását jogállami kritériumokhoz kötheti, a másik pedig az a jogállamisági eljárás, amely alapján a kohéziós alapokból származó rendszeres közösségi támogatásokat fagyaszthat be és reformokat követelhet. 

Orbán rendre beavatkozásnak minősíti az uniós tisztségviselők figyelmeztetéseit. De mivel ezúttal sok milliárd euró sorsa lóg a levegőben, hirtelen érdekli az együttműködés. Nagyon kell neki ugyanis a pénz.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.