#Magyarország



35 évvel ezelőtt vonult ki a szovjet hadsereg Magyarországról, de nem azért, mert megijedt Orbán Viktortól

1991. június 16-án hagyta el Magyarország területét az utolsó szovjet katonai egység, és június 19-én távozott az utolsó katona, a Magyarországon állomásoztatott szovjet Déli Hadseregcsoport parancsnoka, Viktor Silov altábornagy. Minden jelentős politikai erő igyekezett hasznot húzni a szovjet csapatok távozásából, de igazából nem volt ebben semmi magyar érdem, és nem Orbán Viktor volt az első idehaza, aki a szovjet hadsereg azonnali kivonását követelte.


Gergelyi Júlia: Cserép, malter, Európa, avagy mire várom a választ Magyar Pétertől és Volodimir Zelenszkijtől

A Magyarország és Ukrajna, illetve az EU és Ukrajna közötti tárgyalások sikere emberi drámák enyhülésén mérhető. El lehet-e menni a boltba tejért anélkül, hogy a fronton találná magát a vásárló? Ráomlik-e a ház a haldokló idősekre? A szerző, aki hosszú emigráció után édesanyját ápolni tért haza Kárpátaljára, szeretné, ha a magyar rendszerváltás változást hozna szerte Európában.