Közel 30 százalékos látogatószám-növekedés 2021-ben – szép is lenne, ha a múzeumok tavalyi működéséről a MúzeumStat honlapjára nemrég kikerült statisztikából kirajzolódó trendnek nem lennének szomorú előzményei, illetve várhatóan hasonló folytatása. A Covid-járvány ugyanis az utolsó „békeévhez”, a 2019-es esztendőhöz viszonyítva közel két és félszeres látogatószám-vesztést okozott, azaz a tavalyi növekedés megállapításához bázisul szolgáló 2020. év számait nem volt nehéz túlteljesíteni.
A járványidőszak után az energiaválság is betett a múzeumok látogatottságának
A hazai múzeumok látogatószáma akár évekre is beállhat a jelenlegi, a korábbinál jóval alacsonyabb, 5–5,5 millió körüli szintre.

Török Gábor szerint Orbán pólója arra utal, hogy a választás időpontja hivatalos
Parlamenti választások: A Sándor-palota szerint Sulyok dönt, és nem egyeztet senkivel
A tudományos dolgozók lemondásra szólították fel az Orbánnal egy Digitális Polgári Körben ülő HUN-REN vezérigazgatót
Jakab Roland: A digitális innováció érdekében léptem be az első Digitális Polgári Körbe
"A Fidesz egy pattanás egy mocsári tündér fenekén" - Túlélheti ‘26-ot a NER?
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.
Kemény hazaútra készülhetnek a Balatonról Budapestre tartók
Megnövekedett a forgalom az északi és a déli parton is, az M7-es autópályán ugyancsak torlódásokra kell számítani.