Az összeállítás legelőször is azt emeli ki, hogy a Fidesz megint csak kiterjesztette az eredetileg 2022. májusában, az orosz agresszió után elrendelt vészhelyzetet, mert így rendeletekkel kormányozhat és az Országgyűlés megkérdezése nélkül dönthet egy sor fontos kérdésben. Jellemző, hogy a tanárok tiltakozására olyan új törvénnyel válaszolt, amely meggyengíti a pedagógusok szakmai autonómiáját.
Human Rights Watch: A magyar kormány folytatta a támadásokat a jogállam és a demokratikus intézmények ellen
A Human Rights Watch legfrissebb éves jelentése szerint a jogállam és a demokratikus intézmények elleni kormányzati támadások fő elszenvedői az érdekképviseletek, a sajtó, a közintézmények, a civil társadalom, a nemi kisebbségek, a nők, a romák és a menekültek.
Magyar Péter bejelentette, sikerült Ukrajnával megállapodni a magyar kisebbség jogairól
Mindent megtett a Fidesz, hogy gáncsolja, így is szép osztalékot tudott kivenni cégéből az Országgyűlés elnökének családja
Visszahívott három nagykövetet a Magyar-kormány
A varsói képviselet vezetőjéről már tudni lehetett, hogy haza kell jönnie, egy frissen kinevezett államtitkár pedig már hónapokkal ezelőtt elbúcsúzott az állomáshelyétől.