Vallomást tett a parkfenntartási biznisz központi figurája: aggódhatnak a kormánypárti és a baloldali szereplők is

Lezárult a nyomozás a parkfenntartási biznisz néven ismert ügyben. Az ügy főszereplője tavaly őszi kihallgatásán elismerte, hogy irreálisan magas összegeket kaptak azokért a kertészeti munkákért, amelyeket különböző önkormányzatoknak végeztek – értesült a HVG.

Én csak közöltem, hogy „részemre mennyi pénzt hozzon vissza, azt, hogy hogy oldotta meg, arról nem tudok. Azzal tisztában voltam, hogy ehhez szükség volt túlárazott vagy fiktív számla befogadására”

– a HVG információi szerint egyebek mellett ezt állította gyanúsítotti kihallgatásán Z. Zsolt, a parkfenntartási biznisz egyik legfontosabb szereplője.

Az ügy évekkel korábbi időszakra nyúlik vissza: a gyanú szerint ugyanis Budapesten 2023-ig rendre egy több cégből álló hálózatot bíztak meg a kertészeti feladatok ellátásával – függetlenül attól, hogy az adott önkormányzatot kormánypárti vagy ellenzéki politikus vezette. A munkákat – például fűnyírás, temetőgondozás, növényápolás – irreálisan drágán végezték el alvállalkozók bevonásával, az így keletkezett hasznot pedig az alsóbb szinten lévő cégekből készpénzben vették fel, majd visszaosztották. (Az ügyről több cikket írt a Szabad Európa is.)

Soha nem mondott nekem összeget, hogy mikor mennyit hoz vissza. Az összeg mindig a boríték belsejébe volt írva

– hangzott el Z. Zsolt, már idézett vallomásában a HVG által megismert dokumentumok szerint.

A gyanúsítás alapján mindenesetre nem csekély összegről lehetett szó.

Hozzászólások