Szolidaritás, de kivel? A kormány egyre nagyobb sarcot szed a településektől, de titok, kik a rászorulók, akik kapnak a pénzből

A tavalyinál 10 százalékkal többet, majdnem 400 milliárd forintot von el idén önkormányzatoktól a kabinet szolidaritási hozzájárulásként, miközben továbbra sem látni, mely települések kapnak ebből a pénzből.

Összesen közel 397 milliárd forintot szednek be különböző településektől szolidaritási hozzájárulás címén 2026-ban. Ez mintegy 10 százalékkal több a 2025-ös – bő 360 milliárdos – összegnél, miközben a tavalyi 855 önkormányzat helyett idén kevesebb mint feleennyinek, 358-nak kell ezt összeadnia.

Bár a Magyar Közlönyben idén a Fővárosi Önkormányzat és a kerületek mellett 846 település számára állapított meg kisebb-nagyobb hozzájárulási kötelezettséget, a kormány – úgymond a kisebb települések „megsegítése” gyanánt – arról is rendelkezett, hogy ténylegesen befizetni csak az 50 millió forintnál magasabb összegeket kell.

https://hvg.hu/gazdasag/20251230_nagy-marton-inflacio-iparuzesi-ado-szolidaritasi-hozzajarulas-ado-II-kerulet-orsi-gergely-grafikon

Hozzászólások