Európa kollektívan fellélegzett, miután végighallgatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter felszólalását a Müncheni Biztonságpolitikai Konferencián, ám hiba volna, ha annak békülékeny hangja miatt illúziókba ringatná magát – figyelmeztet a Bloomberg elemzője, Marc Champion.
https://hvg.hu/vilag/20260214_muncheni-biztonsagi-konferencia-marco-rubio-beszed-trump-kulugyminisztere
A házigazda és a rendezvény moderátora, a veterán diplomata Wolfgang Ischinger megnyugtatónak minősítette a felszólalást, de a léc eleve alacsony volt J.D. Vance amerikai alelnök tavalyi kirohanása után. Az azóta eltelt évben az amerikai kormányzat csak sót hintett a sebbe: leállította Ukrajna segélyezését, kiadta az új nemzetbiztonsági stratégiát, és Grönland miatt megfenyegette dán NATO-szövetségesét.