Foreign Policy-vendégkommentár: Orbán Viktor a politikai túlélésért küzd, és ennek megfelelően cselekszik

John Kampner brit író-újságíró, a lap rendszeres szerzője az áprilisi választás esélyeit latolgatva arra jut, hogy a populista magyar kormányfő megbukhat, de bizonyosan nem számolják ki.

  • hvg360

A populista magyar kormányfő a politikai túlélésért küzd és ennek megfelelően cselekszik – írja John Kampner brit író-újságíró. Megállapítja, hogy Orbán Viktor már igen korán és okosan Donald Trumpra tette a tétjét, pedig akkor még csak kevesen gondolták utóbbiról, hogy egy nap beköltözhet a Fehér Házba.

Bíró-Nagy András a Policy Solutionstól azt mondja, hogy azóta a Trump-féle MAGA-mozgalom (Tegyük Újra Naggyá Amerikát) a magyar vezetőt legfontosabb európai támogatójának tartja. De Orbán sokat vesztett fényéből, mivel megállt a gazdasági növekedés, romlanak a közszolgáltatások és nagy a korrupció.

Hozzászólások