Két fontos kötelezettségvállalást is elindított egy hűvös januári napon az Orbán-kormány, 3 hónappal az áprilisi választások előtt. Az egyikről mindenki értesülhetett, hiszen a január 8-i kormányülésen hozott határozat a Magyar Közlönyben is megjelent: a Vas megyei Szakonyfalu, ahol Rogán Antal húga, Rogán Valéria a polgármester 2013 óta, 54,25 millió forintot kap az önkormányzat tartozásainak rendezésére.
Aznap elindult viszont egy másik kötelezettségvállalási folyamat is, csak éppen teljes titokban. Január 8-án ugyanis nemcsak a kormány ülésezett, hanem az Országgyűlés egyik szakbizottsága, a Honvédelmi és Rendészeti Bizottság is. A testület zárt ülést tartott, így az arról készült jegyzőkönyv nem nyilvános, és a fideszes Kósa Lajos elnökölte bizottság 73 perces tanácskozásáról azóta sem közöltek hivatalosan semmit.
Pedig a bizottság a HVG értesülései szerint a Szakonyfalunak juttatott költségvetési támogatásnál mintegy százezerszer nagyobb, körülbelül ötezer milliárd forint értékű kötelezettségvállalást indított el az Orbán-kormány javaslatára. Összehasonlításként: ez a pénz Magyarország 2025-ös GDP-jének közel 6 százaléka. Ez bő négyszerese a Mol teljes 2025-ös nyereségének, és a pénzből 12 darab 4-es metrót lehetett volna építeni.