Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
A kormánytagok tavalyi jövedelmi rangsorában csaknem 400 milliós bevétellel harmadik Lázár Jánosnál egy közel 200 milliós tétel forrása nem volt tisztázott. Eddig.
Sűrű ősszel számol az a politikai agenda, amely Magyar Péter szerint a Karmelitából jutott el hozzá, és bár Kocsis Máté és a kormány is cáfolta, van benne valós dátum. Bár az október 23-i Békemenetről Csizmadia László főszervező nem tud, a HVG-nek nem is zárta ki, hogy lesz. A szeptember 21-i Harcosok klubja-összejövetel lehet igaz, de a helyszín, a Budapest Aréna nem adhat felvilágosítást.
Az Orbán Viktor mellett békemeneteket szervező alapítvány céges érdekeltsége tavaly 14 ezer forint nyereséggel zárt, de a képet árnyalja, hogy a társaság halmozott vesztesége egyre nő, már 340 milliót közelítő mínuszt görget maga előtt.
A honvédségi belső vizsgálat lezárult, az ügyészségi nyomozás még folyik, de továbbra sincs gyanúsítottja az újdörögdi balesetnek, amelyben egy kormánytisztviselő éles gránáttal gyakorolt, és a robbanásban elvesztette mindkét kezét.
Lejáratást emlegetve és a hatalom által eltitkolt valódi korrupciós esetek feltárását ígérve reagált a Tisza Párt a KEHI anyagára Ruszin-Szendi Romulusz villaügyéről. A HVG kérdésére sem a volt vezérkari főnök, sem a Tisza nem kommentálta azonban egyes, milliós tételek szükségességét vagy arányosságát.
A volt vezérkari főnök használatába adott szolgálati villa ára 235 millió volt, az átalakítások 652,5 milliót vittek el, és erre jött 132,2 milliónyi ingóság – derül ki a KEHI által közzétett adatokból. Az ingóságok esetében kérdés, szükség volt-e például 7,6 milliós masszázsmedencére, valamint kerti sütögetőeszközökre 6,7 millióért.
Beváltható Magyar Péter ígérete, hogy megsemmisítik majd a Pride résztvevőire esetleg kiszabott büntetéseket, megszüntetik az eljárásokat – csak nyerni kell hozzá a választáson. Kipróbált jogi eszköz pedig több is van, nem csak az amnesztia.
A Magyar Olimpiai Bizottság kapta a legtöbbet, de utalták a szokásos 110 milliót az ATV volt elnöke vállalkozásának, és jutott némi apró a Rogán-szomszéd Csetényi Csaba cégének, egy Tiborcz-, illetve egy Mészáros-közeli magántőkealap érdekeltségének is.
A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dőlt el, hogy a fővárosi képviselők kiigazították a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, így van újra érvényes büdzséje a fővárosnak – év végéig. Ha nem így lett volna, durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellett volna készülni.
Nem elsőpride-ozó, szinte minden eddigi felvonuláson is ott volt Kőszeg Ferenc, ám a legendás ellenzéki a HVG-nek azt mondta, most „több százezren voltunk, akik azt üzentük a NER-nek, hogy a társadalomnak elege van az uszításból, a fenyegetésből, a hatalmi arroganciából”. Kőszeg Ferencet a jövő évi választásokról és a Fidesz trükkjeiről is kérdeztük.
A Voks 2025 árából akár kétszáz Tisza-szavazás is kijöhetett volna, ám van olyan mutató, amiben még így is alulmarad a lehengerlő kormánypárti akció a számháborúban.
Barthel-Rúzsa Zsolt vállalkozása, a Századvég International Zrt. 2022-ben még 162 milliós profitot termelt, ez tavaly szűk 12 millióra zsugorodott. Igaz, a köztes, 2023-as év még rosszabb volt.
A csádi elnök egyelőre blokkolja az Orbán-kormány tervét, miszerint 200 magyar katona menne Csádba. Ez azért furcsa, mert másfél éve még ő kérte ezt. A magyar miniszteri biztos jelezte, hogy szó sem lehet a tárgyalások felfüggesztéséről.
A csádi stratup- és fintechguruként ismert Adam Medellának nagy tervei lehettek Magyarországon, ám a projektfinanszírozásra felkészített magyar cége működésének első teljes évéről határidőre nem adott számot, egy NAV-eljárás nyomán pedig törölték az adószámát, majd megindult a kényszertörlése is.
Persze minden attól függ, honnan nézzük. Szavazzon, ön hisz-e a miniszternek.
Pontosabb, gazdaságosabb, diszkrétebb – ezzel indokolta a Belügyminisztérium, hogy az összes, 1143 érintett személynél „bokáról csuklóra vándoroltak” a nyomkövető eszközök, vagyis a bűnügyi felügyelet alatt állók lábbilincs helyett karórát kaptak. Ám úgy tűnik, a kínainak tűnő eszköz nem túl pontos, ráadásul a beszerzés felvet kérdéseket, az indokai pedig homályosak. Bónusz: exkluzív „felhasználói élmény” az új nyomkövetőről.
Akinek nincs semmije, az annyit is ér – most nyerhet igazán értelmet Lázár János 2008-as kijelentése. Kedden ugyanis évtizedes, közmegegyezésen alapuló kollektív politikai hazugságot törvényesített az Országgyűlés kormánypárti többsége azzal, hogy gyorsított eljárásban elfogadta néhány KDNP-s politikus semmiből felbukkant – aligha saját – ötletét a kampányköltések felső korlátjának eltörlésére. A módosítás mögött többféle politikai szándék is felsejlik.
Ugyan Nagy Márton eredetileg a magyar MI-iroda nyári megalakulásával számolt, de ez csúszik, hiszen az ezt lehetővé tevő törvényjavaslat is csak ősszel kerül a Parlament elé.
Egy fontos dologról elfeledkeztek a kormányrendelet megalkotásánál.
Versenyképességi és költségvetéshez kapcsolódó módosító javaslatokkal készül a kormány Semjén Zsolt szerint, a KDNP pedig sürgős közérdekre hivatkozva tolná át a kampányköltés-plafon eltörlését, ezért június 17-én rendkívüli parlamenti ülésnap lesz, ahol öt fontos törvényjavaslatról is szavaznak majd.