Az adórendszer átalakítását szolgáló javaslatok között szerepel, hogy a benzin esetében 109 forint/literre nő a jövedéki adó, a gázolajnál pedig 90,5 forint/literre - ismertette az államtitkár. Hozzátette: ez a kutaknál 2,2-2,3 százalékos áremelkedést okoz majd. Az alkohol esetében a jövedéki adó 6-7 százalékkal, a cigarettánál 5 százalékkal, a fogyasztási dohány esetében pedig 10,7 százalékkal nő.
A PM számításai szerint egy félliteres sörnél 2 forintos, egy népszerű cigarettamárka esetében pedig csomagonként 36 forintos áremelkedés lehet - mondta az államtitkár.
Kérdésre válaszolva Keller László azt mondta: a béren kívüli juttatások közül egyebek között az üdülési csekkeknél és az étkezési hozzájárulásnál az adómentes feletti részre 62 százalékos munkáltatói szjá-t, és az így megnövelt alapra kivetett 27 százalékos járulékot kell befizetni.
Nő a benzin és a gázolaj jövedéki adója júliusban
Emelkedik az idei év júliusában a benzin jövedéki adója 5,3 százalékkal, a gázolajé 6,5 százalékkal - mondta Keller László, a Pénzügyminisztérium (PM) államtitkára a kormányülést követő tájékoztatón szerdán Budapesten.
Garázsbuherább a Balatonnál, de lehetne belőle turistamágnes: a Velencei-tónál élők szerint nem a vízhiány a fő probléma
Magyar Péter új vezetőket nevezett ki a titkosszolgálatok élére
Miniszteri biztost kap az oktatásstratégia, az ortopédiai várólista-csökkentés és a Szilvásváradi Ménesgazdaság
A kormány visszahívja a „méltatlanul eltávolított” katonákat
Elítélték Putyin háborúellenes ellenfelét, nem indulhat a választásokon
Belarusz szabadulna az orosz medve öleléséből, de nem tud
Moszkva azt akarja elérni, hogy szövetségese nagyobb részt vállaljon az Ukrajna elleni háborúban, míg az inkább távolodna a Kremltől.