Hiába dominált végig a Túraautó-vb (WTCC) belgiumi fordulójának edzésein a Citroen vb-éllovasa, Jose Maria Lopez, az időmérőn elkövetett hibája után csak a 3. helyet tudta megszerezni Spa-Francorchamps-ban. Az argentint két márkatársa, Yvan Muller és Sebastien Loeb is utasította maga mögé.

A leggyorsabb öt közé a Citroen három állandó pilótája mellett a Chevy-s Hugo Valente és Honda gyári csapatának veteránja, Gabriele Tarquini került be - írja a formula.hu.

Yvan Muller
©

Lopez még a Q2-ben is az élen állt, így ő teljesíthette utoljára a körét.Az argentin gyorsköre előtt Yvan Muller állt az élen, de esélyei hamar komoly csapást szenvedtek, amikor az Eau Rouge-ban hibázott, amivel fél másodpercet veszített riválisaihoz képest. Noha a másik két szektorban javítani tudott valamennyit, ez végül csak a harmadik helyre volt elég számára Muller és Loeb mögött.

A negyedik helyen az egész hétvégén erősen teljesítő Valente végzett, míg mögötte a két gyári Honda, Tarquini és Tiago Monteiro zárt. Az időmérő edzés eredménylistájának 7. pozíciójában Michelisz Norbert végzett: a Zengő Motorsport Honda Civic WTCC-jével versenyző pilóta ennek értelmében a vasárnapi második futamot a 4. helyről kezdi majd meg. Micheliszt a Chevy-s Tom Coronel, valamint a másik privát Honda.pilóta, Mehdi Bennani követte az eredménylistán, míg a 10. helyet a Chevy-s Gianni Morbidelli szerezte meg: az olasz pilóta az eredménynek köszönhetően a második, fordított rajtrácsos futamot pole pozícióból kezdheti meg.

Meglepetésre a Citroen negyedik versenyzője, a Moszkvában győzelemmel debütáló Ma Qing Hua csak a 14. legjobb időt futotta az időmérő első szakaszában, így már a Q2-ről is lecsúszott.

A mezőny új magyarja, a Campos Racing TC2-es Seatjával induló Nagy Norbert az utolsó, 21. helyről rajtolhat majd élete első WTCC-futamán - az előtte végző csapattársa, John Filippi azonban csak fél tizedmásodperccel előzte őt meg.