Két hónapra leállítja szentpétervári termelését a GM

Az amerikai General Motors szentpétervári gyára két hónapra leállítja az autógyártást a kereslet visszaesése miatt.

  • MTI MTI
Két hónapra leállítja szentpétervári termelését a GM

A szentpétervári cég csütörtöki közleménye szerint a március 23-tól május 15-ig tartó kényszerleállás idejére a dolgozók az orosz munka törvénykönyve szerint kapják a bért.

Tavaly többször leállt a termelés a szentpétervári gyárban, hogy az egyre fogyatkozó kereslethez igazítsák a termelést. Ugyancsak tavaly a cég megvált 500 dolgozójától, és bevezette az egyműszakos termelést.

A 2008-ban átadott gyár jelenleg 1500 embert foglalkoztat és évi 98 ezer autó gyártására alkalmas, de ez a kapacitás évek óta kihasználatlan. 

Az Oroszországban tevékenykedő, több mint 600 európai vállalatot tömörítő érdekképviseleti szervezet, az Európai Üzleti Szövetség (AEB) adatai szerint tavaly 10,3 százalékkal csökkent az új autók eladása, ami az idén további 24 százalékkal 1,89 millióra zsugorodhat.

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

Heves szócsata a Pride-ról, főigazgatói lemondás-lebegtetés, heves vita az új költségvetésről és a jövőről – élőben a Fővárosi Közgyűlés üléséről

A július 1-i határidő előtti utolsó pillanatban, a hétfői rendkívüli közgyűlésen dől el, hogy a fővárosi képviselők kiigazítják-e a már korábban, konszenzussal elfogadott 2025-ös költségvetést, vagyis lesz-e érvényes büdzséje a fővárosnak vagy sem. Utóbbi esetben durva korlátozásokkal és pénzügyi nehézségekkel járó állapotra kellene készülni. Kövesse a közgyűlés eseményeit a HVG élő közvetítésével.

HVG HVG