Ha valami nagyon ízléstelen vicc, akkor ez az – videó
Egy szaúdi produkciós cég úgy gondolta, jópofa dolog lesz, ha egy taxi utasait öngyilkos merénylővel ijesztgetik.
hvg.hu
Nagy felháborodást váltott ki az a kandi kamerás felvétel, amit nemrég egy szaúdi produkciós cég készített. A Gulfnews beszámolója szerint egy taxinak álcázott, bekamerázott autóval vette fel a szakállas sofőrnek maszkírozott színész a gyanútlan utasokat, hogy aztán az út egy pontján felemelje a ruháját és megmutassa, egy "bomba" van a testére szerelve.
A férfi ezen a ponton még rá is játszott a dologra, a Gulfnews szerint azzal, hogy az utasoknak azt mondta, alig várja, hogy a mennybe mehessen. A dolog már önmagában elég ízléstelen, a cégnek azonban sikerült két gyereket is "megviccelnie". Egy fehér pólós fiatal fiú gyakorlatilag sírva fakadt, és mindenáron próbálta megállítani a sofőrt. A másikuk ijedtében kiugrott a mozgó járműből – az autó szerencsére lassan gurult, így nem történt baja. A két fiú láthatóan még akkor sem nyugodott meg, amikor a stáb megmutatta nekik, hogy csak kandi kamerás felvételről van szó.
A felvétellel a sofőrnek maszkírozott színész bőrét is vásárra vitték, a "viccet" ugyanis akkor is elsütötte, amikor két felnőtt férfit vett fel utasként. Egyikük rögtön elkapta a nyakát, míg a másikuk hívta a rendőrséget.
A produkciós cég szerint a céljuk csak az volt, hogy felhívják a figyelmet a szélsőséges eszmék veszélyeire, de a húzásuk láthatóan visszafelé sült el.
Idén először a kormány nem utólag dob mentőövet az adósságoktól roskadozó kórházaknak, hanem már év közben folyósít 150 milliárd forintot. Ebből 47 milliárdot csak a kórházi koszt feljavítása visz el. Arról, hogy mire elég mindez, és mit kellene tennie a következő kormánynak, Sinkó Eszter egészségügyi közgazdászt kérdeztük.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.