Autópornó Brad Pittel, magyar kanyarral - kritika az F1 című filmről
A kocsik hasítanak, de a sztárok csak gügyögnek Brad Pitt új filmjében.
Az autóiparban az elektromos hajtás és az önvezető funkció fejlesztése mellett az újrahasznosítás is legalább olyan fontos tényező, csak erről kevesebbet beszélünk. A Jaguar most ebben lép nagyot.
Határozottan szimpatikus bejelentést tett a héten a Jaguar azzal kapcsolatban, hogy hogyan is képzeli el a jövőben az autógyártást. Az eleganciájáról és sportosságáról ismert brit márka úgy döntött, komoly lépést tesz a környezetvédelem érdekében, ezért 2020-ra megváltoztatja a jelenlegi autógyártási módszerét.
A Jalopnik beszámolója szerint 2020-ra az autók karosszériájának 75 százalékát újrahasznosított alumíniumból készíti majd a cég, vagyis a jövőben jóval kevésbé terhelik majd a környezetet. Nick Rogers, a mérnöki munkáért felelős igazgató úgy nyilatkozott, szeretnének a gyártási technológia fejlesztésében is példát mutatni, így a korábbi sikerekből kiindulva tovább növelik az újrahasznosított fém arányát.
A Jaguar által épített, tavaly szeptemberben bemutatott F-Pace vázának 80 százaléka egyébként alumíniumból készül, így érve el a tökéletes, 50/50-es súlyarányt, valamint a 380 lóerős teljesítményt. A cég az XE és az XF esetén is ezt a megoldást alkalmazza majd.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.
A kocsik hasítanak, de a sztárok csak gügyögnek Brad Pitt új filmjében.
A párt fővárosi frakciója hajlandó részt venni a hétfői közgyűlésen, de kérnek is cserébe.
Nem tudni, mit hoz a jövő, de Litkai Gergely a BKK-leállás után kidolgozta a Fővárosi Csődelodázási Csomagot.