Ritkán látni ekkora balestet egy motorversenyen (szerencsére) - videó

Leszakadt a motor üzemanyagtartája, ami nem sokkal később be is robbant.

  • hvg.hu hvg.hu
Ritkán látni ekkora balestet egy motorversenyen (szerencsére) - videó

Sajnos elég gyakori, hogy egy motorversenyen nagyot bukjon egy pilóta, és ilyenkor gyakran a szerencsén múlik, hogy nem esik-e komolyabb bántódása. A hétvégi, spanyolországi Moto2-utamon szerencsére senki sem sérült meg komolyabban, de a látvány elég ijesztő volt.

Xavi Cardelús az első körben bukott nagyot a motorjával, ami nem is azért volt veszélyes, mert leesett a motorjáról, hanem azért, mert a gépről szó szerint leszakadt az üzemanyagtartály. Az utána érkezők megpróbálták kikerülni, de nem sikerült mindnekinek. Egy másik versenyző áthajtott rajta, amire a benne lévő üzemanyag így hatalmas robbanással gyulladt be.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.