Instant karma: rendesen ráfázott a türelmetlenkedő BMW-s – videó
A sofőr nehezen viselte, hogy egy iskolabusz és egy másik autós miatt lassabban halad, ezért előzni kezdett. Nem kellett volna.
hvg.hu
Sosem értettük meg azokat a sofőröket, akik képtelenek kivárni a sorukat, vagy azonnal befeszülnek, ha előttük valaki lassabban halad az általuk egészségesebbnek gondolt tempónál. Ilyenkor általában vad előzésbe kezdenek, aminek a vége szinte mindig ugyanaz: a következő kereszteződésben őket is ugyanúgy megfogja a piros, csak 10 másodperccel előbb érnek oda hozzá. Ez persze még a jobbik eset, mert úgy is járhatnának, mint ennek a BMW-nek a sofőrje.
A fedélzeti kamera rögzítette, ahogy egy kereszteződésben a kamerás autója elé kanyarodik egy iskolabusz. Emiatt a forgalom is belassult, ami valahol érthető is, hiszen gyerekeket szállít a jármű, nagy a felelősség a sofőrön. Egy kereszteződésnél viszont elpattant a cérna annál az autósnál, aki a videót rögzítő kocsi mögött jött. Úgy gondolta, egy gyors manőverrel bekerül az autó elé, majd az iskolabuszt is megkerüli. A mesterterv szerint mindezt egy kereszteződésben hajtotta volna végre, pechjére azonban nem egészen úgy sült el a dolog, ahogy szerette volna. A végeredmény csodálatos:
Komoly eszközt kaptak a kezükbe a klímaváltozás ügyét szívükön viselők a klímatörvényt részben megsemmisítő alkotmánybírósági határozattal. A kormány immár nemcsak, hogy nem háríthatja át a teendőket a jövő generációkra, de le sem szerelheti őket azzal, hogy „De hát van klímatörvény!”.
Izrael komoly csapást mért már az iráni nukleáris képességre, de a legfontosabb célpont, Fordo, ahol több ezer urándúsító centrifuga üzemel, még sértetlen, mert mélyen a föld alatt van.