Csúnyán összetörte az AMG Mercit a sofőr, aki az utcai versenyen akart menőzni – videó

Az illegális gyorsuláson először feltartották a forgalmot, aztán tövig nyomták a gázt a résztvevők. Az egyikük csúnyán ráfázott.

  • hvg.hu hvg.hu
Csúnyán összetörte az AMG Mercit a sofőr, aki az utcai versenyen akart menőzni – videó

Nem tudni mikori az a videó, amit a napokban töltöttek fel a YouTube-ra, mindenesetre tanulságos esetet mutat be. Sokan, sokszor elmondták már, miért veszélyesek (és illegálisak) az utcai gyorsulási versenyek, mégis, sokan vannak, akik fittyet hányva a szabályra a közúton keresik az adrenalinfröccsöt.

Az alábbi videóban is egy ilyen verseny szemtanúi lehetünk, a végkifejlet azonban nem egészen olyan, amit az AMG Merci sofőrje valószínűleg elképzelt. Az autó vezetője ugyanis az alagútban túl nagy gázfröccsel próbálta bevenni a kanyart, az erőhatás miatt azonban ez nem sikerült. Előbb az alagút falának ütközött, majd felborult a kocsi, végül az alagút kijáratánál még meg is perdült.

Hogy mennyire sérült meg a sofőr (és az utasa, ha volt), arról nincs információ, a felvétel azonban remek iskolapéldája annak, hogy mekkora különbség van videojáték és valóság között.