Ezért a jelenetért simán ment a kamera képe alapján a bírság az autósnak

A közterületi kamerák segítségével figyelték a gyalogos-átkelőhelyeket. Egy szabályszegő sofőr hat büntetőpontot kapott.

  • hvg.hu hvg.hu
Ezért a jelenetért simán ment a kamera képe alapján a bírság az autósnak

A gyalogosok védelmét szolgáló akciót tartottak kedden délelőtt Kiskunhalason. Ennek során többek között a közterületi kamerákon keresztül ellenőrizték azt, hogy az autósok a zebrák közelében jogkövető magatartást tanúsítanak-e, elősegítik-e a gyalogosok úttesten történő átkelését – írta a police.hu.

Az egyik ilyen kamera felvétele alapján fel is vettek olyan eseményeket, mint a videón látható, amikor egy nő halad át a gyalogos-átkelőhelyen a kerékpárját tolva, azonban egy gépjármű ezt figyelmen kívül hagyja, és elsőbbségadás nélkül hajt el az asszony előtt.

A rendőrök a sofőrt igazoltatták, aki a szabálysértés elkövetését elismerte. Vele szemben 15 000 forint helyszíni bírságot szabtak ki, valamint 6 büntetőpontot kapott.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.