Több mint 60 csúcs Teslával ér fel a világ első elektromos vontatóhajója

6 MWh-s kapacitású lesz a hajóban dolgozó akkumulátorcsomag.

  • hvg.hu hvg.hu
Több mint 60 csúcs Teslával ér fel a világ első elektromos vontatóhajója

A Crowley Maritime cég teljesen elektromos vontatóhajót állít szolgálatba San Diego kikötőjében. Az eWolf az első kibocsátás nélküli vontatóhajó lesz az Egyesült Államokban, amikor 2023-ban munkába áll. Több mint 6MWh-s kapacitású akkumulátor kap helyet a hajótestben, ami nagyjából megfelel a manapság kapható legnagyobb hatótávú, 90 kWh-os Teslákból nagyjából 66 darabnak.

A hajó 82 láb hosszú és több mint 70 tonna vonóerővel rendelkezik majd. Összehasonlításképpen az Electrek magazin szerint egy átlagos közepes méretű kikötői vontatóhajó 50-60 tonna vonóteljesítményt kínál.

A Crowley cég szerint a hagyományos vontatóhoz képest az első 10 éve során az eWolf elektromos vontatóhajó 178 tonna nitrogén-oxidot spórol majd meg, ezzel együtt  2,5 tonna dízel részecske-kibocsátást és 3100 tonna szén-dioxidot.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

François Ozon a HVG-nek: A szexi nagymamámnak is köze van a filmemhez

Egy kiadós gombamérgezéssel indul François Ozon új filmje, a Ha megérkezik az ősz. A termékeny francia filmrendezővel az öregkori ráncok szépségéről, az Elemi ösztön nem múló vonzerejéről, egy szexi nagymamáról, egy pusztító családi vacsoráról és Nicole Kidman plasztikai beavatkozásairól is beszélgettünk.