Budapesten autót lopott, de Izlandon számos ügy miatt zajlik nyomozás az ellen a férfi ellen, akit Varsóban fogtak el, majd adtak át a budapesti rendőröknek. Az esetről a Police.hu-n olvasható beszámoló.
Eszerint a 36 éves férfi 30 éves barátnőjével együtt tulajdonított el egy spanyol rendszámú Opel Crosslandot, a Thököly útról. A kocsit egy másik, szintén izlandi nő bérelte, akivel közös bérlakásban élt a gyanúsított Budapesten. Az izlandi nő tett feljelentést a lopás miatt a VII. kerületi Rendőrkapitányságon.
A nyomozók előbb megállapították, hogy az elkövetők elhagyták az ország területét, majd elfogatóparancsot adtak ki ellenük, és az is kiderült, hogy a férfit az izlandi hatóságok is körözik, mivel összesen
149 nyomozás zajlik ellene lopás, járművezetés bódult állapotban, kábítószer-kereskedelem és más bűncselekmények gyanúja miatt.
A férfit július 7-én adták át a magyar rendőröknek a lengyel hatóságok. A magyar nyomozók lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták, őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatásának indítványozását is. A férfi beismerte a tettét.
A rendőrök szerint a lopással okozott kár meghaladta a hatmillió forintot. Hazahozataláról videót is közzétettek a rendőrök: