Kiadta a rendőrség az összefoglalóját a 40. Forma–1-es Magyar Nagydíjról, amelyből kiderül, hogy négy nap alatt négy körözött személyt fogtak el, öt embert pedig bűncselekmény elkövetése közben értek tetten.
Több mint 1500 rendőr dolgozott a helyszínen, akik összesen 61 esetben szabtak ki helyszíni bírságot, és két autót szállítottak el. A rendezvény ideje alatt három szabálysértési feljelentés született, többségük engedély nélküli járművezetés miatt.
A szolgálatban minden rendőri ág képviseltette magát: a helyszínen lovas, kutyás, motoros, gyalogos és gépkocsizó járőrök mellett bűnügyi nyomozók is jelen voltak, akiknek hét országból 18 egyenruhás segítette a munkáját.
Összességében úgy értékelték a négy napot, hogy rendőrségi szempontból nem történt kiemelt, rendkívüli esemény.
A nyitókép forrása: Ferenc Isza / AFP