„Nem baj, elkapjuk” – nyolc embert mentettek ki Vácdukán egy oldalra dőlt buszból – videó

A tűzoltók a szélvédőn keresztül menekítették ki az utasokat, a helyszínre mentő is érkezett.

  • HVG

Árokba csúszott és oldalára borult egy busz Vácduka környékén, a Kossuth Lajos úton – közölte a katasztrófavédelem kedden. A váci hivatásos és önkéntes tűzoltók a sérültek segítségére siettek, és egy úgynevezett dugólétra segítségével nyolc embert mentettek ki a buszból. A helyszínre mentő is érkezett. A mentésről videót is közölt a katasztrófavédelem a Facebookon, amiben hallani, ahogyan a tűzoltók instruálják a sérülteket. „Nem baj, elkapjuk” – mondja az egyik tűzoltó, ahogy a betört szélvédőn keresztül segít kimászni az egyik utasnak. 

A videót itt nézhetik meg.

Nyitókép: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság / Facebook

Hozzászólások