Nem állt meg a rendőri jelzésre egy autós Nagyatádon március 29-én késő este, inkább rálépett a gázra és megpróbált elmenekülni. A szökési kísérlet azonban nem tartott sokáig: az első kereszteződésnél balra kanyarodva lesodródott az útról, majd az árokba csapódott.
Az igazoltatás során kiderült, hogy a 32 éves helyi férfinak soha nem volt jogosítványa, ráadásul felmerült az alkohol- és drogfogyasztás gyanúja is. A rendőrök előállították a Nagyatádi Rendőrkapitányságra.
A sofőr ellen ittas vezetés és kábítószer miatt büntetőeljárás indult, a közlekedési szabályszegések miatt pedig – őrizetbe vétele mellett – külön eljárást is kezdeményeztek.