Kiesett egy nő egy furgonból Zalaegerszegen, mert az ablakemelő helyett az ajtónyitót húzta meg

A biztonsági öv megfoghatta volna.

  • HVG

Szokatlan baleset történt pénteken este Zalaegerszegen. A rendőrség tájékoztatása szerint egy kisteherautó a Balatoni úti felüljárón haladt alacsony sebességgel, amikor az elöl ülő utas véletlenül kinyitotta az ajtót, és kiesett.

A 35 éves nő az elsődleges információk szerint az ablakemelő helyett az ajtónyitó kart fogta meg, emiatt nyílt ki menet közben a jármű ajtaja. Az utas nem használta a biztonsági övet, így az úttestre zuhant. Az útpadkába ütötte a fejét, és súlyos sérüléseket szenvedett.

A baleset körülményeit a rendőrség vizsgálja. A szabályok szerint a biztonsági öv használata nemcsak a sofőr, hanem valamennyi utas számára kötelező, még alacsony sebességnél is.

Hozzászólások